سبقت گرفتن AMD از NVIDIA؛ تولید موفقیت‌آمیز اولین کارت 7 نانومتری VEGA

8 ارديبهشت 1397      0 دیدگاه

احتمالاً می دانید به این زودی‌ها خبری از عرضه یک ریزمعماری پردازنده گرافیکی جدید از سوی AMD نیست و این کمپانی در نظر دارد ریزمعماری VEGA را با فناوری ساخت جدیدتر 7 نانومتری دوباره عرضه کند. حالا AMD اعلام کرده اولین محصول 7 نانومتری مبتنی بر Vega تولید شده است.

AMD Radeon Instinct

AMD با انتشار یک تویت در صفحه رسمی خود، تأیید کرد اولین محصول 7 نانومتری مبتنی بر ریزمعماری VEGA برای استفاده داخلی تولید شده است. اولین محصول 7 نانومتری AMD یک شتاب دهنده مخصوص یادگیری ماشین به نام Radeon Instinct است. هرچند دست کم این محصول با موفقیت با فناوری ساخت 7 نانومتری تولید شده است، اما می‌تواند فاصله بسیار زیادی با محصول نهایی داشته باشد، چراکه هنوز مشخص نیست ویژگی‌هایی چون بازدهی انرژی، نشت جریان و نسبت تراشه‌های سالم به تراشه‌های معیوب ایده آل باشد.

اما آنچه که بیشتر از خود به‌کارگیری فناوری ساخت 7 نانومتری جلب توجه می‌کند، روی آوردن AMD به کمپانی TSMC است. همان‌طور که احتمالاً می دانید، AMD یک قرارداد بلندمدت مؤثر با GlobalFoundries دارد که این کمپانی را ملزم می‌کند تولید محصولات خود را به آن بسپارد. روی آوردن AMD به TSMC این کمپانی را ناچار می‌کند مبالغی را به عنوان خسارت به GlobalFoundries بپردازد. در عین حال این خبر می‌تواند نشان از تأخیر GlobalFoundries در دست یابی به فناوری ساخت 7 نانومتری باشد.

در نهایت AMD کارت های گرافیک گیمینگ VEGA را نیز با به کارگیری فناوری ساخت 7 نانومتری تولید خواهد کرد.


به اشتراک بگذارید :

منبع : www.shahrekhabar.com

  • آدرس دفتر مرکزی: تهران، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، خ فرزان شرقی، پ 33

  • تلفن ویژه: 43672 (9821+) 88193969 (9821+)
  • ایمیل: info@mania-co.com