بازیابی اطلاعات

بازیابی اطلاعات باج افزارها

اطلاعات ذخیره شده در سخت افزارهای یک ارگان، شرکت دولتی و یا خصوصی چقدر ارزشمند و حیاتی است و اهمیت بازیابی اطلاعات از دست رفته به علل گوناگون نظیر اشتباهات کاربران، ایرادات سخت افزاری هارد دیسک ها و دیگر قطعات ذخیره کننده، حملات ویروسی و اخیرا باج خواهی به چه میزان است؟

بله درست متوجه شدید باج خواهی. مفهوم جدیدی که اخیرا توسط چند بدافزار جدید به دنیای مجازی قدم گذاشته به نام باج افزار که مخفف دو نام Ransom به مفهوم باج و software می باشد و آن را Ransomware (باج افزار) نام گزاری کرده اند.

اما باج افزار ها دقیقا چه کاری انجام می دهند:

باج‌افزار‌ها گونه‌ای از بدافزارها هستند که دسترسی به سیستم را محدود نموده و ایجادکننده آن برای برداشتن محدودیت، با نمایش پیام‌هایی روی نمایشگر از کاربر می‌خواهد مبالغی را واریز کنند.

در اکثر مواقع فایل های سیستمی که مورد حمله قرار گرفته، رمزگزاری شده (Encrypt) و برای برگرداندن به حالت قبل باید مبلغی را به صورت بیت کوین به باج افزار نویس پرداخت نمود. این مبلغ در حال حاضر حدودا بین 20 الی 100 میلیون تومان می باشد.

طبق آمار از منابع موثق 42 درصد از کسانی که مبالغ باج خواهی را پرداخت کرده اند، موفق به رمزگشایی فایل های خود نشده اند و نه تنها اطلاعات بلکه مقداری از سرمایه خود را نیز برای همیشه از دست داده اند.

در چنین مواقعی چه باید کرد؟

  • به هیچ وجه ازسیستم آلوده شده استفاده نکنید، حتی اگرمجبور به استفاده از آن باشید، به خصوص اگر سیستم مورد نظر سرور شبکه شما باشد.
  • سریعا با مانیا سرویس به شماره 43672-021 تماس بگیرید.
  • ویندوز خود را تعویض نکنید!
  • هیچ فایل و یا برنامه ای را از روی سیستم آلوده حذف نکنید!
  • اگراز نرم افزاهای پاکسازی باج افزار استفاده می کنید، به هیچ وجه قبل از مشورت با متخصصان، عملیات حذف باج افزار و امن سازی را انجام ندهید، و یا حتی المقدور یک کپی از باج افزار را نگه داری کنید. برای رمزگشایی فایل های آسیب دیده داشتن نمونه باج افزار بسیار کمک کننده خواهد بود.
  • حتما با پلیس فتا دراین زمینه مشورت کنید.
  • به هیچ وجه به فکر پرداخت مبلغ باج درخواست شده نباشید…

آیا امکان بازیابی اطلاعات رمز شده وجود دارد؟

خبر خوب اینکه، مانیا سرویس با تکیه به دانش فنی خود و همکاری با پیشرفته ترین شرکتهای بین المللی متخصص این امر، امکان بازیابی اطلاعات فایل های رمزگزاری شده  توسط باج افزارها را دارد و آن را به عنوان یک سرویس مستقل در اختیار کاربران قرار می دهد.

این سرویس یکی از پیچیده ترین خدمات نرم افزاری بوده و مانیا سرویس یکی از معدود ارائه کنندگان آن می باشد.

 

“برای بررسی امکان رمزگشایی فایل های آسیب دیده خود با ما تماس بگیرید”