استاندارد جدید وای‌فای تایید شد

استاندارد جدید وای‌فای تایید شد

سازمان تنظیم مقررات Wifi Alliance بالاخره استاندارد جدید وای‌‌فای یعنی 802.11ah را تایید کرد و البته نام HaLow را برای آن درنظر گرفت. با این تفاسیر، دستگاه‌های تایید شده قادر به اجرای فرایندهای عملیاتی در باند فرکانسی 900 مگاهرتز خواهند بود که علاوه بر افزایش دوبرابری محدوده پوشش وای‌فای در مقایسه با استاندارد فعلی 2.4 گیگاهرتزی، از توان الکتریکی کم‌تری استفاده کرده و البته نفوذ بهتر در دیوارها و دیگر موانع را به همراه خواهند داشت.

این استاندارد به عنوان قابلیتی کلیدی در تکنولوژی اینترنت اشیا و دستگاه‌های متصل به هم در منازل، مدنظر قرار گرفته است. مشکلی که در وای‌فای‌های امروزی جود دارد این است که سنسورهای درب، دستگاه‌های ارتباطی شبکه و دوربین‌ها به توان بالاتری به‌منظور انتقال اطلاعات به مسافت‌های طولانی یا روترها نیاز دارند. این در حالی است که استانداردهای وای‌فای‌های امروزی در زمینه میزان توان مصرفی و مسافت تحت پوشش، کارنامه چندان درخشانی ندارند.

Wifi Alliance اعلام کرده HaLow یا استاندارد جدید تایید شده، به‌طور گسترده از پروتکل‌های فعلی وای‌فای مانند قابلیت ارتباطی IP پشتیبانی می‌کند تا سطح امنیتی و تعامل دستگاه‌های هوشمند تعریف شده باشد.

علاوه بر این، آن‌طور که عنوان شده تعداد زیادی از روترهای جدید در باندهای فرکانسی معمولی مانند 2.4 یا 5 گیگاهرتز نیز قابل استفاده خواهند بود. این امر بدان‌معناست که در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد حضور گسترده دستگاه‌های الکترونیکی هوشمند جدید در بازار خواهیم بود.

بنابر اعلام این گروه، استاندارد جدید امکان استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی با توان مصرفی بهینه را در خانه‌های هوشمند، خودروهای هوشمند، شرکت‌های خرده‌فروش، صنایع کشاورزی و به‌طور کلی محیط شهرهای هوشمند فراهم خواهد آورد. 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟