پشتیبانی نسخه جدید فایرفاکس از چند پردازنده

موزیلا

 

رقابت میان مرورگرهای وب برای گسترش سهم خود، ادامه دارد و هر یک به دنبال افزودن ویژگی‌های جدید و مفید برای کاربران هستند. در این میان، موزیلا، جدیدترین نسخه مرورگر پیشرو وب خود را عرضه کرده است، در حالی که به قابلیت مهم مرورگر رقیب خود، یعنی گوگل کروم، نگاه رقابتی داشته است.

 با اینکه وضعیت مرورگر مشهور موزیلا، گاه افت و خیز دارد، اما همچنان توانسته کاربران وفادار خود را حفظ کرده و سهم خود را از بازار با قدرت در دست نگه دارد.
با این حال، قابلیت جدید و برجسته فایرفاکس، یعنی امکان پشتیبانی همزمان از چند پردازنده در سیستم، و نیز چندکارگی (multi-thread) می‌تواند از ویژگی‌های درخشان آن به شمار رود.
بدین‌ترتیب به نظر می‌رسد یکی از مهم‌ترین مشکلات مرورگرها، یعنی معضل پر شدن حافظه کاری در این میان توسط موزیلا رفع شده باشد.

گفتنی است این سامانه جدید در مرورگر موزیلا، Electrolysis یا E10s نام دارد و کارکرد آن بدین ترتیب است که هر تب جدید در داخل مرورگر، فرآیند (پروسه) مختص به خود را دارد که بر طبق طرح فایرفاکس، حداقل حافظه رم ممکن را به کار می‌برد.
موزیلا همچنین در توضیحات خود افزوده که این موضوع، در میان چند سیستم عامل مشهور و رایج فعلی، کاملاً صادق است.

شایان ذکر است که به عنوان مثال در استفاده از چهار تب در این مرورگر وب، در صورتی که یکی از تب‌ها حاوی صفحه سنگینی باشد، این موضوع به هیچ‌وجه باعث کندی دیگر تب‌ها نخواهد شد.

مطابق جزئیات اعلام شده توسط این شرکت، برای رسیدن به این قابلیت، سورس این نرم‌افزار دستخوش تغییر زیادی شده، به طوری که گفته می‌شود تغییرات اعمال شده در متن کد نسخه جدید این نرم‌افزار، بیشترین تغییرات ممکن از ابتدای ظهور این مرورگر را دارا می‌باشد.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟