ویژگی های مرکز خدمات حرفه ای تجهیزات Enterprise

19 بهمن 1399      0 دیدگاه

مرکز خدمات حرفه ای تجهیزات  Enterprise چه ویژگی هایی دارد؟

 

تجهیزات  enterprise  شامل  server، switch، router، NAS  و  Data Storage بر روی لبه تکنولوژی IT و الکترونیک قرار دارند، به نحوی که پس از ابداع قطعه الکترونیکی جدید و یا firmware  کارآمدتر بلافاصله به بازار عرضه می شوند. بر اساس قانون گوردون مور موسسس شرکت اینتل، توان کامپیوتری هر 18 ماه 2 برابر می شود. این قانون 70 در سال اخیر صحت داشته و پیش بینی می شود تا چند دهه دیگر هم صادق باشد. از آنجا به بعد، اصل عدم قطعیت کوانتوم مکانیک وارد شده و مانع ادامه این قانون می شود. با افزایش توان کامپیوتری و کوچکتر شدن ابعاد قطعات، موضوع تعمیرات کالاهای  enterprise روز به روز پیچیده تر می شود تا جایی که فقط مراکز بسیار محدودی در هر منطقه دنیا قادر به تعمیر آنها می باشند. این مراکز تعمیر باید از ویژگی های زیر برخوردار بوده تا نه تنها قادر به تعمیر اینگونه از کالاها باشند، بلکه هیچگونه صدمه غیر قابل جبرانی به آنها و اطلاعات بارزش ذخیره شده در آنها وارد نسازند:

  • مهندسین مجرب و متبحر

نقش کلیدی در تعمیر تجهیزات enterprise  را مهندسین مجرب، آموزش دیده و به روز از لحاظ دانش تخصصی بازی می کنند. اگرچه تعمیرکاران قدیمی، با استفاده از تجربه خود دستگاه های قدیمی تر را تا حدودی تعمیر می نمایند ولی در صورت عدم به روز نمودن دانش خود و یا عدم دسترسی به آخرین مدل دستگاهها، توانایی رفع اشکال دستگاههای جدید را ندارند. لذا بسیار ضروری است که مهندسین تعمیرکار بدون اکتفا به معلومات قبلی، مستمرا دانش خود را در خصوص آخرین دستاوردهای تکنولوژی الکترونیک و  IT افزایش داده و به روز رسانی نمایند.

 

  • قطعات یدکی اصلی

به هرحال وقتی قطعه الکترونیکی معیوب می باشد، تنها گزینه تعویض آن با قطعه اصلی می باشد. استفاده از قطعات refurbish  و یا  copy، اگرچه ظاهرا نشاندهنده تعمیر دستگاه می باشد ولی در اصل پس از مدتی صدمات جبران ناپذیری به سایر قطعات الکترونیک دستگاه زده و موجب از بین رفتن دایمی آن و اطلاعات ذیقیمت ذخیره شده بر آنها را دارد. با هجوم و وفور قطعات یدکی  refurbish  و غیر original  در بازار، تشخیص اصل بودن آنها فقط در تخصص کارشناسان خبره می باشد. لذا نبایستی قیمت اندک پایین تر این قطعات مالک کالا را تشویق به استفاده از آنها نماید. اطمینان 100% اصل بودن قطعات یدکی فقط در مراکز تعمیرات مجهز و دارای مجوز حاصل می شود.

 

  • تجهیزات پیشرفته

همانطور که اشاره شد، دستگاههای رده  enterprise از بالاترین تکنولوژی روز الکترونیک و IT استفاده می نمایند. عیب یابی و تعمیر این دستگاهها فقط با استفاده از تجهیزات پیشرفته و اختصاصی این کار میسر است. عیب یابی به روش سنتی، مقایسه ای و .... در اینجا کاربردی ندارد و فقط احتمال ایجاد صدمه جدید به دستگاه را در پی دارد. مراکز خدمات مجهز با استفاده از آخرین ابزارآلات مانند  digital storage oscilloscope، spectrum analyzer، BGA ماشین و نرم افزارهای خاص کارخانه سازنده که فقط در اختیار اینگونه مراکز قرار می گیرد، قادر به عیب یابی و رفع اشکال دستگاهها می باشند.

 

  • سیستم

یک مرکز تعمیرات موفق نیاز به تفکر سیستمی، مدیریت سیستمی و نرم افزارهای مناسب برای اطمینان از صحت و سرعت تعمیرات دارد. مجموعه این عوامل سامانه ای را تشکیل می دهند تا انجام امور، دقیقا مطابق با استانداردهای کارخانه و بین المللی صورت پذیرد. دریافت گواهینامه ISO9000، ISO10002 و ISO10004 نشانه محکمی از حضور و اجرای سیستم در یک مجموعه می باشد.

 

  • دریافت پشتیبانی از شرکت سازنده

دانش فنی، قطعات یدکی اصلی و نرم افزارهای تست و عیب یابی به روز شده فقط توسط شرکت سازنده برای مراکز تعمیرات مجاز ارائه می شود. بدون این عوامل، سایر مراکز تعمیراتی با روش سعی و خطا تجهیزات گران قیمت را در معرض صدمات جدی قرار می دهند.

 

نتیجه: بهترین و تنها گزینه برای سازمان ها و تشکیلاتی که از تجهیزات  enterprise استفاده می نمایند با نگرش اقتصادی، امنیت اطلاعات، آماده به کار بودن بدون وقفه تجهیزات و سایر عوامل موثر دیگر جهت رفع اشکال خود، فقط مراجعه به مراکز خدماتی مجاز و معتبر می باشد.


به اشتراک بگذارید :

محسن مقدم / آداک فن آوری مانیا

  • آدرس دفتر مرکزی: تهران، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا)، خ فرزان شرقی، پ 33

  • تلفن ویژه: 43672 (9821+) 88193969 (9821+)
  • ایمیل: info@mania-co.com