اچ پی با آپولو و سرورهای پرولیانت بازار ابرداده را تسخیر می کند

اچ پی با آپولو و سرورهای پرولیانت بازار ابرداده را تسخیر می کند

hp big data

اچ پی از بارگذاری حجم وسیعی از ابَر داده ها (Big Data) با پوشش وسیعی از جدیدترین سرورهای رک مونت اچ پی به همراهی معماری اچ پی هادوپ و معماری ابرداده اچ پی خبر داد.

ارائه این خبر از سوی اچ پی را باید به منزله یک انفجار بزرگ در سراسر صنعت IT دانست. با توجه به اینکه حجم وسیع داده ها نیاز به تکنولوژی های ذخیره سازی و آنالیز را افزایش می دهد، بسیاری از کمپانی ها نیاز به راه حل های پشتیبانی برای ابرداده ها دارند و ورود قوی تر اچ پی به این حوزه برای آنها موجب دلگرمی می شود.

 

در ابتدای امر اچ پی اقدام به توسعه خط تولید خانواده سیستم های آپولو با HP Apollo 2000 و HP Apollo 4000 کرده است. HP Apollo 2000 دارای اندازه 2 یونیت می باشد و گزینه ایده آلی برای محاسبات می باشد. البته اندازه آن کمی برای سیستم های پردازش ابرداده بزرگ می باشد، اما کارامد هست. برای این سیستم ها دو مدل سرور پرولیانت اچ پی موجود می باشد، HP Proliant XL170r G9 و HP Proliant XL190r G9. فرق بین این دو سرور در پشتیبانی از اسلات های PCIe 3.0 می باشد. XL 170r  قابلیت پشتیبانی از 2 اسلات و سرور دیگر قابلیت پشتیبانی از سه اسلات external را دارد. XL190r همچنین یک اسلات internal را نیز ارائه می دهد.

 اچ پی آپولو

اما آنچه حوزه ابرداده ها را نشانه گرفته است، خط تولید Apollo 4000 می باشد. HP Apollo 4200 یک محصول 2 یونیت فوق العاده از کمپانی اچ پی می باشد که ظرفیت ذخیره سازی با 28 درایو LFF و یا 50 درایو SFF را دارا می باشد. این یعنی اینکه می توانید به عدد 224 ترابایت برای ذخیره سازی مستقیم فکر کنید. آیا این اندازه برای شما کوچک می باشد؟! پس به شما Apollo 4510 یا 4530 را با اندازه 4 یونیت پیشنهاد میدهیم.  HP Apollo 4510 ظرفیت ذخیره سازی 5.44 پتابایت را برای شما فراهم می کند. همچنین آپولو 4530 سه گره شاسی سرور برای آنالیز ابرداده فراهم کرده است.

 

hp appolo 4530 hp appolo 4510

 

 

 

 

 

 

خانواده HP Apollo 4000 را باید به عنوان یک جهش بزرگ در معماری ابرداده ها قلمداد کرد. اچ پی در این راه از معماری هادوپ برای توزیع و لایه لایه کردن ذخیره سازی بهره برده است. همچنین اچ پی ادعا کرده است که با معماری جدیدش 16 درصد افزایش بهره وری در بارهای کاهش نگاست (MapReduce) و 100 درصد افزایش کارایی برای HBase نسبت به نمونه های موجود داشته است. اچ پی همچنین ادعا کرده است که تما پیش بینی های لازم برای وظایف سنگین در رابطه با ابرداده را انجام داده است.

 

همچنین اچ پی به این فرآیند خانواده سرورهای پرولیانت را نیز افزوده است. HP Proliant DL580 G9 و همچنین اچ پی سرور پرولیانت DL560 G9 دارای قدرت بالا می باشند و برای انجام حجم بالای محاسبات طراحی شده اند. همچنین سرور اچ پی DL580 G9 قابلیت تجمیع با HP ConvergedSystem 500 را نیز دارد. این سیستم های اچ پی برای برنامه های SAP HANA ساخته شده اند. از طرف دیگر نباید از سرورهای Blade اچ پی نیز غافل شد. HP Proliant BL660c G9 نیز، سروری است که زیرساخت ها لازم برای فعالیت های مورد بحث را دارا می باشد.

 ترکیب HP Apollo 2000 و DL580 Gen9 هم اکنون موجود می باشد و توسط اچ پی ارائه شده است. همچنین خط تولید Apollo 4000 با همراهی HP Proliant DL560 Gen 9 و BL 660c Gen 9 به زودی قابل بهره برداری خواهد بود.

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟