مقایسه کامل مشخصات سخت‌افزاری QNAP TS-420 و SYNOLOGY Ds 414J

مقایسه کامل مشخصات سخت‌افزاری QNAP TS-420 و SYNOLOGY Ds 414J

در مقایسه زیر می خواهیم مشخصات فنی دو دستگاه‌ ذخیره سازی تحت شبکه بنام‌های QNAP TS-420 و SYNOLOGY Ds 414j را بررسی نموده و به نقاط قوت و ضعف هر یک اشاره نماییم.

                         

: Proccessor (CPU)

پس از بررسی دو دستگاه به این نتیجه رسیدیم که در دستگاه NAS کیونپ مدل QNAP Ts-420 از پردازنده  MARVELL 1.6GHZ  استفاده گردیده و لیکن در دستگاه هم‌ردیف خود دربرند  سینولوژی  یعنی مدل Ds414j پردازنده MINDSPEED COMCERTO C2000 1.2GHZ مورداستفاده شرکت سازنده قرارگرفته است .

Memory ( RAM )

دستگاه NAS کیونپ مدل QNAP Ts-420 و همچنین دستگاه NAS سینولوژی مدل Ds414j SYNOLOGYاز میزان حافظه یکسانی معادل  512MB DDR3 بهره‌مند می‌باشند.

: HDD ( Hard Disk )

دستگاه NAS کیونپ مدل QNAP Ts-420 ازچهارعدد هارد دیسک از سری SSD و SATA با ابعاد 2.5” و 3.5”را تا ظرفیت 24TB پشتیبانی می‌نماید. در این دستگاه از خانواده سری NAS  تمام هارد درایوهای دستگاه دارای سینی مجزا بوده و هریک از هارد دیسک ها قابلیت تعویض بدون قطع برق را دارا می‌باشند.

دستگاه NAS سینولوژی مدل Ds414j SYNOLOGY از چهار عدد هارد دیسک از سری SSD  و SATA با ابعاد 2.5” و 3.5” را تا ظرفیت 24TB را پشتیبانی می‌نماید. در این دستگاه از خانواده سری NAS هارد درایوهای بر روی خود دستگاه نصب می‌شود و قابلیت جابجای ندارد و برای تعویض هارد دیسک این دستگاه باید ابتدا برق دستگاه به‌طور کامل قطع‌شده و سپس اقدام به تعویض هارد دیسک بنماید.

با بررسی دستگاه از نمای پشتی موارد زیر بسیار حائز اهمیت بود که به ذکر تک‌تک آن‌ها خواهیم پرداخت .

 مقایسه کامل مشخصات سخت‌افزاری QNAP TS-420 وSYNOLOGY Ds 414J

 

LAN Ports

دستگاه NAS کیونپ مدل QNAP Ts-420 دارای دو پورت شبکه است و ظرفیت گیگ را نیز پشتیبانی می‌کند ولی تعداد این پورت‌ها در دستگاه NAS سینولوژی مدل Ds414j SYNOLOGY تنها یک عدد است. با توجه به اینکه انتقال اطلاعات در دستگاه NAS اهمیت بالایی دارد دارا بودن دو پورت لن کارت یک ویژگی مهم بوده و اگر یک پورت لن کارت دستگاه NAS با مشکل مواجه شود، شما می‌توانید از پورت دوم دستگاه استفاده کنید. لازم به ذکر است که فقط دستگاه NAS کیونپ مدل QNAP Ts-420 دارای دو پورت شبکه است.

 

USB Ports

دستگاه ذخیره ساز تحت شبکه کیونپ ، مدل QNAP TS-420 دارای چهار پورت USB است .که از این چهار پورت ، دو پورت آنUSB 3.0  است و یک پورت در جلوی دستگاه تنظیم‌شده برای کپی مستقیم روی فلش و هارد اکسترنال تا کاربران به‌راحتی با استفاده از دکمه کپی اطلاعات خود را کپی بنماید.

ولی در دستگاه NAS سینولوژی مدل Ds414j   SYNOLOGYتنها دوپورت USB دارد که یکی از آن‌ها  USB3.0 است.

 

E-SATA Ports

دستگاهNAS  کیونپ مدل QNAP TS-420 دارای دوپورت E-SATA است که با E-SATA می‌توانید درایوهای SATA را به‌عنوان دیسک های خارجی، بین محل کار و خانه، از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر منتقل کنید.

دستگاه سینولوژی مدل Ds414j  این پورت را دارا نمی‌باشد.

 مقایسه کامل مشخصات سخت‌افزاری QNAP TS-420 وSYNOLOGY Ds 414J

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟