هکرهای بزرگ!

هکرهای بزرگ!

اگر بخواهیم هک را در یک جمله تعریف کنیم به نفوذ غیر قانونی به یک سیستم هک می گویند. حال اگر قصد از این نفوذ خراب کاری باشد ، هکر کلاه سیاه ، اگر فقط برای شناسایی باگ و موارد امنیتی باشد هکر کلاه سفید ولی اگر قصد هکر هنوز معلوم نشده و هرچه پیش آید برایشان خوش آید به آنها کلاه صورتی می گویند که تجربه ثابت کرده خطرناک ترین ها همان کلاه صورتی ها هستند! گونه ای دیگر بنام کلاه خاکسری وجود دارد که هم کارهای کلاه سفید ها و هم کلاه سیاه ها را انجام می دهند.

و اما در ادامه همین مطلب ۵ هکر بزرگ تاریخ کامپیوتر را به همراه کارهای آنها برای شما آورده ایم که اگر دوست داشتید حتما مطالعه ای داشته باشید در این مطلب.

 

۱- Kevin Mitnick :

کوین میتنیک - Kevin Mitnick

این شخص مشهور ترین هکر شناخته شده و تا به امروز دو کتاب ارزشمند The Art of Deception و The Art of Intrusion را برای ما به یادگار گذاشته. از کارهای وی هک سیستم های شرکت های مشهوری مانند نوکیا ، موتورولا ، Sun Microsystem و غیره می باشد. کوین میتنیک بیشترین خصارت را به شرکت DEC زده که حدود $۱۶۰,۰۰۰ برآورد شده است. ایشنان بخاطر کارهای مشهورشان توانستند مدیر یکی از بخش های شرکت کامپیوتری IBM را در دست بگیرند.

 

2- Adrian Lamo :

آدریان لامو

این فرد یک هکر کلاه خاکسری می باشد که در کارنامه خود هک سیستم های بزرگی مانند New York Time Yahoo و Microsoft را دارد.

 

3- Gary Mckinnon :

Gary Mckinnon

وی به نقل از خبرگزاری BBC انگیزه خود را از هک پیداکردن شواهدی از UFO ها می داند، یو اف او ها به موجودات و ابزارهای ناشناخته فضایی موجود در جو زمین مانند بشقاب پرنده ها گفته می شود. وی بخاطر همین بهانه خدود۷۰۰,۰۰۰$ به بانک ها و سیستم های اطلاعاتی دولتی خصارت زده است.

 

4- Robert Tappan Morris :

Robert Tappan Morris

این شخص اولی کرم کامپیوتری (Computer Worm) که نوعی ویروس می باشد و خرابکاری هایی در سیستم های کامپیوتری بوجود می آورد را ساخته است که هم اکنون پروفسور و استاد دانشگاه MIT و همچنین مدیر یکی از کارگاه های بزرگ هوش مصنوعی در دنیا می باشند.

 

5- Jonathan James :

Jonathan James

این فرد یکی از هکر های امریکایی بوده که در بزرگترین کار خود به ناسا (NASA) حمله کرده و خدود $۴۱,۰۰۰ خصارت وارد می کند که بعد از آن ناسا وی را به کمک گرفته و وی نرم افزاری برای ناسا نوشته که ۱٫۷ میلیون دلار فروخته شد.

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟