با سرور HPE Synergy 660 Gen10 Compute Module آشنا شوید

با سرور HPE Synergy 660 Gen10 Compute Module آشنا شوید

HPE Synergy 660 Gen10 Compute Module، یک سرور مبتنی بر زیرساخت است که منجر به کاهش پیچیدگی های عملیاتی برای جریان های کار سنتی و قدیمی شده و در نتیجه این کاهش پیچیدگی ها، سرعت ارائه برای نسل جدیدی از خدمات و نرم افزارها، افزایش می یابد. HPE Synergy 660 Gen10 Compute Module بعنوان یک پلتفرم قابل توسعه، قابلیت پشتیبانی و سازگاری با مجموعه گسترده ای از نرم افزارهای عملیاتی مانند : مجازی سازی( Virtualizationابر ترکیبی( Hybrid Cloud) و DevOps را دارد. HPE Synergy 660 Gen10 Compute Module یک سرور  تمام تیغه یا اصطلاحا full-height است ، این سرور معادل Server DL580 G10 در سری سرورهای Rackmount شرکت HPE می باشد که قابلیت پشتیبانی از چهار سوکت پردازنده Intel® Xeon® Scalable Family را دارد .همچنین این سرور دارای 48 اسلات Ram میباشد که قابلیت پشتیبانی از حداکثر 6TB Memory DDR4، با پهنای باند 2666 MT/s به ازاء هر سوکت CPU را دارد. HPE Synergy 660 Gen10 Compute Module دارای 4Bay SFF می باشد که  به شما اجازه میدهد روی این نوع از سرور ها ، هارد های Hot Plug SFF SATA/SAS HDD  و انواع SSD ها را قرار دهید. (جدول پشتیبانی از حداکثر ظرفیت انواع هارد ها و SSD ها)

این سرورها دارای Raid کنترلر  HPE Smart Array S100i SR Gen10 SW RAID است که به صورت پیش فرض غیر فعال بوده و برای استفاده از آن می توانید از طریق بایوس (BIOS) دستگاه فعال نمود ، همچنین می توانید کنترلر های سری E(Essential RAID Controller)، (Performance RAID Controller)P و Premium Backplane CTO Compute Module را روی این نوع از سرورها نصب کنید.

HPE Synergy 660 Gen10 Compute Module ها از 6عدد کانکتور که اصطلاحا به آنها  I/O expansion mezzanine connectors می گویند پشتیبانی می کنند و پهنای باند هر 6 عدد آنها x16 می باشد که می توانید از این طریق کارت های شبکه یا HBA ها را روی این مدل سرور ها نصب کنید.

این سرور ازchipset  )چیپست( HPE iLO 5 ASIC و نرم افزارHPE OneView  برای مدیریت،یک internal Micro Secure Digital High Capacity (Micro SDHC)  ویک internal USB 3.0 connector for USB flash media drive keys  که برای محیط hypervisor virtualization در نظر گرفته شده است. تمامی این قابلیت ها باعث افزایش قدرت عملکرد، سادگی ذخیره سازی ، بهینه سازی فضای مورد نیاز، مقیاس پذیری ، و انعطاف پذیری در پیکربندی برای توانمندی در اجرای انواع جریان های کاری مانند پردازش، محاسبات با پردازش عملکرد بالا ، زیرساخت وب ، زیرساخت های IT و همکاری تیمی می شود.

در ادامه به سیستم عامل هایی که این نوع از سرور های تیغه ای پستیبانی می کنند اشاره خواهیم کرد:

  • Microsoft Windows Server
  • Microsoft Hyper-V Server
  • Red Hat Enterprise Linux
  • SUSE Linux Enterprise Server (includes XEN & KVM)
  • VMware ESXi
  • VMware vSphere

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟