معرفی نسل جدید ذخیره سازهای اچ پی ؛ HPE D3610 و HPE D3710

معرفی نسل جدید ذخیره سازهای اچ پی ؛ HPE D3610 و HPE D3710

اگر با بحث تکنولوژی های ذخیره سازی آشنا باشید، می دانید که روشهای ذخیره سازی به سه شکل کلی DAS ، SAN و NAS تقسیم می گردند که هرکدام معایب و مزایایی دارند. در این مقاله به آخرین نسل از ذخیره سازهای با تکنولوژی DAS که توسط شرکت HPE عرضه گردیده است، آشنا خواهید شد. بهتر است در ابتدا توضیح مختصری در مورد تکنولوژی DAS و موارد استفاده آن را مطالعه نمایید و سپس به مدل های جدید این ذخیره سازها بپردازیم.

DAS یا Direct Attached Storage همانطور که از نام آن مشخص است، تکنولوژی ای است که ذخیره ساز به طور مستقیم به سرور یا کلاینت متصل باشد. از مزایای این روش میتوان به سرعت بالا، که علت آن دسترسی سیستم عامل در سطح بلاک و به شکل مستقیم به فضای ذخیره سازی است و همینطور قیمت مناسب و از معایب آن ، محدودیت اتصال به یک سیستم اشاره نمود. در ساده ترین مثال Flash Memory ها که بوسیله پورت USB به سیستم متصل می گردند از این دست ذخیره سازها می باشند. معمولا این Storage ها برای تهیه نسخه پشتیبان، ضبط تصاویر دوربین و …  کارایی دارند. شکل شماتیک سه تکنولوژی ذخیره سازی را در تصویر زیر مشاهده می نمایید:

DAS , SAN & SAN

HPE D3000 Enclosure

کسب و کارهای کوچک و میان رده با اطلاعات در حال رشد نیاز به استفاده از نسل جدید ذخیره ساز ها با سرعت انتقال 12 Gb ، قیمت پایین و انعطاف پذیری بالا با سیستم ذخیره سازی چند لایه دارند.  این سری از دستگاه ها ایده آل برای محیط های نرم افزاری در سازمان های کوچک تا متوسط ، دفترهای راه دور و همچنین ذخیره سازی در سطح 2 یا 3 برای مشتریان سازمان های بزرگ می باشد. محفظه ذخیره سازی  سری D3000 در مدل های D3600 با 12 هارد دیسک LFF و D3700 با 25 هارد دیسک SFF ، راهکاری برای گسترش ظرفیت سرورهای پرولیانت HPE Gen8  و HPE Gen9 به شکل خارجی و بدون نیاز به حرکت کامل به سوی تکنولوژی NAS  و SAN می باشد.

 

 این راهکار در سرورهای جدید HPE Gen10 به دو مدل (D3610(LFF و (D3710(SFF منتهی گردید و طراحی صنعتی آن نیز با Gen10 هماهنگ گردیده است و به شما اجازه می دهد تا آنچه امروز مورد نیاز است را خریداری کنید و ظرفیت ذخیره سازی خود را افزایش دهید.

HPE DAS Storage 3610 & 3710

همچنین با افزودن نرم افزار (HPE StoreVirtual (VSA و با استفاده از قدرت مجازی سازی، شما می توانید یک آرایه مجازی مشترک بین فضای ذخیره سازی داخلی سرور و D3000 ایجاد نمایید. یک لایسنس 3 ساله برای نرم افزار VSA با ظرفیت 1 ترابایت بدون نیاز به هیچ هزینه اضافی نیز موجود می باشد که از طریق لینک زیر می توانید آنرا دانلود کنید:

https://h20392.www2.hpe.com/portal/swdepot/displayProductInfo.do?productNumber=VSA1TB-S

 

برای اتصال این ذخیره  ساز به سرورهای سری قبلتر، از کارتهای P421,P431,P441,P822,P841  و برای اتصال به Gen10 از کنترلرهای  E208e-p SR و P408e-p SR استفاده می شود. همچنین میتوان با استفاده از کنترلرهای  P721m,P731m,P741m آنها را به سری Blade نصب کرد.

بوسیله استقرار یک کنترلر برروی سرور و اتصال به 8 عدد  D3600/D3610 یا D3700/D3710 ، امکان گسترش ظرفیت ذخیره سازی  به سادگی فراهم می گردد، پس حداکثر تعداد هارد دیسک در مدل های LFF ، نود و شش (96) عدد و در مدل SFF ، دویست (200) عدد می شود.

 

قابلیت های D3000

حفاظت از اطلاعات: با استفاده از فن ها و پاورهای اضافه و همچنین پشتیبانی از انواع RAID ( با توجه به نوع کنترلر) ، امنیت اطلاعات شما را تضمین می کند.

مدیریت ذخیره سازی:  با پشتیبانی از نرم افزارهای مدیریت فضای ذخیره سازی مانند ACU, SSA, SIM ، قابلیتهایی مانند افزایش آنلاین فضای ذخیره سازی، مهاجرت از یک RAID به RAID دیگر ، تغییر آنلاین سایز Strip و تعیین هارد اضافی به صورت آنلاین ( Global Spare )  را فراهم می کند.

HPE Smart Cache:  در صورت پشتیبانی کنترلر خریداری شده از این قابلیت ، می توان اطلاعات مهم تر را برروی SSD هایی با سرعت بیشتر قرار داد.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟