با موتور جستجوی گوگل انواع اعلانیه‌ ها را به گوشی اندرویدی خود ارسال کنید

با موتور جستجوی گوگل انواع اعلانیه‌ ها را به گوشی اندرویدی خود ارسال کنید

پس از آنکه گوگل امکان پیدا کردن گوشی‌هوشمند را از طریق موتور جسجویش میسر کرد، حال این کمپانی با ارائه‌ی قابلیت دیگری، موتور جستجو و سیستم‌عامل اندروید را بیش از پیش به همدیگر متصل می‌کند. قابلیت جدید ارائه شده توسط گوگل، امکان ارسال انواع اعلانیه‌ها را از طریق مرورگر به گوشی‌هوشمند ممکن می‌کند.

 

گوگل از قابلیت جدیدی پرده برداشته که با استفاده از آن می‌توان انواع اعلانیه‌ها نظیر مسیر حرکت، یادداشت و یادآوری را از طریق مرورگر و موتور جستجوی گوگل به گوشی‌هوشمند اندروید ارسال کرد.

 

در صورتی که گوشی‌هوشمند اندرویدی بروز بوده و تنظیمات صحیح در آن فعال باشد، می‌توان با وارد کردن عبارت “send a note to my phone” یا “send directions to my phone” در موتور جستجوی گوگل، انواع اعلانیه‌ها را به گوشی‌هوشمند ارسال کرد. نتیجه‌ی جستجوی این عبارت کادری را شبیه کارت‌های گوگل ناو در مرورگر باز می‌شود که می‌توان با استفاده از آن مکان مورد نظر را روی نقشه پیدا کرده و اطلاعات مسیر حرکتی را به گوشی هوشمند ارسال کرد. علاوه بر ارسال یادداشت و مسیریابی، می‌توان انواع یادآوری‌ها، تنظیم ساعت و سایر اعلانیه‌ها را از مرورگر و جستجوی گوگل به گوشی اندرویدی ارسال کرد.

 

گوگل درصدد همگام‌سازی هر چه بیشتر سیستم‌عامل اندروید با مرورگر کروم خود تحت دسکتاپ است. پیش از این آخرین صفحات باز شده روی کروم بین این دو سیستم همگام می‌شد که حال با اضافه شدن این قابلیت‌ها، دامنه‌ی ارتباطی دو پلتفرم گوگل بیش از پیش گسترش یافته است. پیش از این گوگل از افزونه‌ی کروم با عنوان Chrome to Phone برای چنین کاری بهره می‌برد، حال آنکه این قابلیت درون سرویس جستجوی گوگل گنجانده شده است. قابلیت جدید ارائه شده توسط گوگل را باید پاسخی به Handoff در iOS 8 خواند. البته باید به این نکته اشاره کرد که درصورت نیاز به فعال بودن گوگل ناو، امکان استفاده از این قابلیت در کشورمان وجود ندارد.

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟