بنیانگذار ویکی پدیا شبکه اجتماعی ساخت

بنیانگذار ویکی پدیا شبکه اجتماعی ساخت

جیمی والس بنیانگذار ویکی‌پدیا یک شبکه اجتماعی مبتنی بر یک  اپراتور/ سرویس موبایلی راه‌اندازی کرده که مردم بتوانند از پروژه‌های خیرخواهانه حمایت کنند. 

نام این شبکه اجتماعی TPO مخفف “The People’s Operator”  است که در واقع یک سرویس موبایلی خیریه است. این سرویس خیریه موبایلی از سال ۲۰۱۲ در انگلستان وجود داشته که مردم می‌توانند با استفاده از آن‌ به طور خودکار ۱۰ درصد از صورتحساب تلفن همراهشان را به نهاد خیریه‌ای که انتخاب می‌کنند، اعطا کنند. 

جیمی والس می‌گوید: ما یک پیشنهاد خوب به مشترکان می‌دهیم وهیچ هزینه اضافی از آن‌ها دریافت نمی‌کنیم بلکه به آن‌ها می‌گوییم، ببینید شما می‌توانید روی اپراتور فعلی بمانید و آنها ۱۰ درصد از صورتحساب شما را روی تبلیغات تلویزیونی، بیلبورد یا آگهی‌های مجلات هزینه می‌کنند یا می‌توانید به ( اپراتور TPO ) سوییچ کنید و ما این ۱۰ درصد را صرف چیزی می‌کنیم که شما به آن اهمیت می‌دهید. 

بنیانگذار ویکی‌پدیا حالا این سرویس را در آمریکا راه اندازی کرده است و این  اپراتور مجازی حالا از زیرساخت‌های موبایل اسپرینت برای ارتباط خود و مشترکان بهره می‌گیرد. 

به گفته او این شبکه اجتماعی بیشتر شبیه توییتر است تا فیس‌بوک و قصد دارد مردم از این طریق به یکدیگر متصل شوند و به نهادهای خیریه کمک کنند بدون اینکه نگران این باشند که پلت‌فرم واسط کمیسیونی را این وسط برای خود اخذ کند. 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟