تلفیق گوگل کروم و اندروید

تلفیق گوگل کروم و اندروید

آلفابت حالا تصمیم گرفته یک استراتژی پر بحث طی سال‌های اخیر را عملی کند. تلفیق سیستم‌عامل اندروید و کروم. 

یک منبع مطلع این موضوع را به وال‌استریت جورنال اعلام کرده است. 

این تلفیق یک پروژه دو ساله است که و احتمالا سیستم عامل جدید در سال ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد هر چند به گفته برخی افراد نزدیک به پروژه نمونه اولیه آن سال آینده به نمایش در خواهد آمد. 

اندروید هم اکنون محبوب‌ترین سیستم عامل موبایل است و حدود یک میلیارد گوشی هوشمند و یا دستگاه قابل حمل و نقل به این سیستم عامل مجهز است اما در مقابل سیستم عامل کروم تنها روی لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک نصب شده است که بر اساسا آمارهای IDC تنها ۳ درصد از کل کامپیوترها در جهان را در برمی‌گیرد. 

انتظار برای تلفیق این دو سیستم‌عامل مدتهاست که نقل محافل مختلف است و اعلام آن چندان خبر شگفت‌انگیزی نیست. نکته این است که اندروید و گوگل کروم دو رویکرد متفاوت نسبت به وب را دنبال می‌کردند و احتمالا گوگل در ابتدای کار نمی‌دانسته که کدام رویکرد موفق‌تر خواهد بود هر چند امروزه با رشد گسترده تلفن‌های هوشمند پاسخ به وضوح روشن است. 

استفاده از اندروید در خودرو یا دیگر دستگاه‌های مرتبط حالا نشان دهنده قابلیت‌های این سیستم عامل و به نوعی محصول استراتژیک گوگل است. 

البته سیستم عامل کروم فعلی همچنان به صورت متن باز در اختیار سایر سازندگان لپ‌تاپ قرار خواهد داشت و مهندسان گوگل به پشتیبانی از آن ادامه خواهند داد.

رویکرد مشابهی نیز از سوی مایکروسافت در ساخت نسخه‌های یکسانی از ویندوز ۱۰ برای کار روی کامپیوتر و موبایل دیده شده اما در مقابل اپل همچنان به تفکیک دو سیستم عامل برای دستگاه‌های موبایلی و تبلت و کامپیوترهای خود پایبند است.  

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟