تکلیف ایمیل‌ بومی چه می‌شود؟

تکلیف ایمیل‌ بومی چه می‌شود؟

اخبار ای  تی

به گفته مدیر کل مرکز فناوری اطلاعات شرکت ملی پست، استفاده از خدمات سرویس ایمیل بومی پست به صورت پایه رایگان است و عموم مردم با ثبت نام و احراز هویت در سیستم پست الکترونیک بومی می‌توانند تا حداکثر ۵۰۰ مگابایت از خدمات این سرویس استفاده کنند.

محسن ادبی‌فرد – مدیر کل مرکز فناوری اطلاعات شرکت ملی پست – با بیان این که براساس احکام اتحادیه پستی جهانی یکی از وظایف اپراتورهای پستی در دنیا ارائه سرویس پست الکترونیکی است، گفت: راه‌اندازی سرویس پست الکترونیکی در مجلس شورای اسلامی هم تصویب شده و شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد سهولت در برقراری ارتباط دستگاه‌ها با مردم و برعکس نسبت به راه‌اندازی رسمی پست الکترونیکی اقدام کرد.

وی با اشاره به مزایای استفاده از سرویس پست الکترونیکی بومی بیان کرد: شهروندان می‌توانند کارهای رسمی، ارتباطی و اداری خود را از طریق درگاه پست الکترونیکی بومی انجام دهند. تمام زیرساخت‌های پست الکترونیکی در داخل کشور قرار دارد و همین باعث عدم دسترسی به زیرساخت‌ها از خارج از کشور می‌شود که درنهایت امنیت برقراری ارتباطات الکترونیکی را برای شهروندان به ارمغان می‌آورد.

مدیر کل مرکز فناوری اطلاعات شرکت ملی پست ادامه داد: وجود زیرساخت‌های شبکه پست الکترونیکی در کشور همچنین باعث کاهش استفاده از ترافیک بین‌المللی اینترنت و درواقع کاهش هزینه‌ها در کشور می‌شود. در این سرویس همچنین سرعت بالاتر و امکانات بیشتری هم در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
ادبی‌فرد با اعلام آمادگی برای گسترش و یکپارچه‌سازی سامانه پست الکترونیکی بومی بیان کرد: اگر شهروندان و سازمان‌ها از این سامانه استقبال خوبی داشته باشند ما می‌توانیم استفاده از این بستر را توسعه دهیم. این اتفاق نیازمند یکپارچه‌سازی استفاده از سرویس‌های پست الکترونیک در سازمان‌های کشور است.

وی با بیان این که سرویس پست الکترونیکی بومی به لحاظ ارتباطات بین‌المللی محدودیتی ندارند، گفت: این سرویس توان برقراری ارتباط با تمام سرویس‌های پستی معروف بین‌المللی را دارد. تنها تفاوت سرویس در این است که تمام زیرساخت‌های آن در داخل کشور تعبیه شده است که این هم به لحاظ امنیتی و هم هزینه‌ای برای کشور حائز اهمیت است.

مدیر کل مرکز فناوری اطلاعات شرکت ملی پست، استفاده از خدمات سرویس بومی پستی را به صورت پایه رایگان عنوان کرد و گفت: عموم مردم با ثبت نام و احراز هویت در سیستم پست الکترونیک بومی می‌توانند تا حداکثر ۵۰۰ مگابایت از خدمات این سرویس استفاده کنند. ادارات و سازمان‌های مختلف برای استفاده از حجم بالاتر می‌توانند با عقد قرارداد با شرکت پست از سرویس‌های تخصصی این سامانه استفاده کنند.

ایمیل یا سرویس پست الکترونیکی بومی برای عموم مردم از طریق آدرس پستی mail.post.ir قابل ارائه است. همچنین برای سازمان‌های مختلف نیز از طریق دامنه‌های دیگر نیز قابل استفاده است.

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟