جریمه 3.5میلیون دلاری لنووو به علت عرضه لپ‌تاپ های آلوده به بدافزار

لنووو-لب تاپ-اخبار ای تی

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا شرکت چینی لنووو سازنده انواع لپ تاپ را به علت عرضه لپ‌تاپ هایی که بر روی آنها به طور پیش فرض بدافزار نصب شده بود، 3.5 میلیون دلار جریمه کرده است.

این باج افزارها در واقع برنامه‌هایی برای پخش آگهی به طور ناخواسته بودند که موجب می‌شدند انواع تبلیغات بازرگانی به طور ناخواسته برای کاربران نمایش داده شود.
لنووو به علت این تخلف غیرقانونی از دو سال و نیم قبل تحت تعقیب وبازخواست کمیسیون فدرال ارتباطات امریکا قرار گرفته بود و بررسی‌ها حاکیست صدها هزار لپ تاپ تولیدی این شرکت از اواخر سال 2014 تا اوائل سال 2015 دچار این مشکل بوده‌اند.
لنووو همچنین قول داده تا رضایت تمامی مشتریانی که این آگهی افزار به طور غیرقانونی بر روی لپ تاپ هایشان نصب شده بود را به دست آورد و همچنین کنترل های امنیتی لازم را بر روی نرم افزارهای تولیدی خود تا 20 سال آینده به دقت به عمل آورد تا از تکرار تخلفات مشابه جلوگیری شود.
همچنین لنووو دیگر حق ندارد هیچ گونه نرم افزاری عرضه کند که بر روی آن به طور پیش فرض نرم افزارهایی برای نمایش تبلیغات نصب شده باشد. نرم افزارهای تبلیغاتی قبلی با دستکاری سیستم مسیردهی و آدرس یابی مرورگرهای اینترنتی اطلاعات حساس کاربران را نیز سرقت می کردند. نام نرم افزاری که تخلف یاد شده از طریق آن صورت گرفته، Visual Discovery است.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟