دستاورد بزرگ اینترنتی سفر روحانی به ایتالیا

دستاورد بزرگ اینترنتی سفر روحانی به ایتالیا

سفر روحانی به ایتالیا برای اینترنت ایران هم یک دستاورد داشته است و آن تفاهم جدیدی با یک شرکت درجه اول جهان در زمینه خدمات آی‌پی است. 

این تفاهم نامه که امروز با شرکت  Sparkle  به امضا رسیده باعث بهبود قابل توجهی در ترانزیت ترافیک اینترنت ایران خواهد شد که به کیفیت بهتر سرویس‌های اینترنتی منتهی می‌شود. طی سالهای اخیر تحریم‌های بین‌المللی باعث شده بود که در زمینه ترافیک اینترنتی ایران، اغلب شرکتهای بزرگ جهان از همکاری با شرکت زیرساخت خودداری کنند و همین یکی از دلایل کیفیت پایین اینترنت ایران تلقی می‌شود.

 امروز Sparkle، بازوی سرویس‌های بین‌المللی سرویس‌های شرکت تلکام ایتالیا به‌طور رسمی از امضای تفاهم‌نامه‌‌ای با شرکت ارتباطات زیرساخت ایران (TIC) با هدف توسعه بسترهای مرتبط با آی‌پی در قالب خدمات جدید IP POP خبر داد. 

به گزارش آی تی ایران از طریق این همکاری‌های جدید، TIC امکان پشتیبانی از تقاضای رو به افزایش سرویس‌های آی‌پی ارائه شده از سوی مشتریان بازارهای داخلی و حتی کشورهای همسایه ایران را خواهد داشت و از طرف دیگر امکان سرعت‌دهی به توسعه سرویس‌های دیجیتال نیز در ایران فراهم خواهد شد. 

به گفته این شرکت ایتالیایی این پلتفرم جدید آی‌پی امکان دسترسی بازیگران ملی و بین‌المللی به اینترنت جهانی را در قالب کارایی بهبودیافته و با در نظر گرفتن مقیاس‌پذیری بالای زیرساخت‌های ارتباطی ارائه‌شده در قالب خدمات جدید TI Sparkle فراهم خواهد کرد. 

الساندرو تالوتا، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره Sparkle در این خصوص می‌گوید:

از این همکاری که می‌تواند تعامل میان متخصصان TIC حاضر در بازارهای منطقه‌ای و محلی را با بهترین خدمات سرویس انتقال آی‌پی (IP Transit) جهانی ارائه شده از سوی Sparkle رقم بزند، کاملا راضی و خشنود هستیم. خدمات Seabone شرکت Sparkle پایداری بالا و توافقات تضمین‌شده سطح سرویس را پیش روی سرویس‌دهندگان محلی این منطقه قرار خواهد داد و در نهایت تجربه کاربران ایرانی را به مراتب بهبود خواهد بخشید.

ترانزیت یا انتقال اینترنتی در واقع سرویسی است که عبور ترافیک اینترنتی از یک شبکه رایانه‌ای را با هدف اتصال یک سرویس‌دهنده کوچک‌تر به بستر وسیع‌تر اینترنتی فراهم می‌کند. 

شرکت ارتباطات زیرساخت نیز این همکاری را فرصتی مناسب برشمرده است و عنوان داشته این شرکت از خدمات یادشده به‌منظور ارائه سرویس‌های ارتباطی بین‌المللی به مشتریان ایرانی خود و البته بهبود سرویس‌های فعلی برای کاربرانی که به دنبال ظرفیت‌های بیشتر در ارتباطات بین‌المللی هستند استفاده خواهد کرد. 

لازم به ذکر است که Seabone زیرساخت انتقال داده مورد استفاده Sparkle در قالب شبکهtier 1 است که در میان برترین شبکه‌های آی‌پی در اروپا قرار می‌گیرد و رتبه اول را در آمریکای لاتین و مدیترانه به خود اختصاص داده است.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟