سامسونگ در ارائه پیشنهاد خرید سن دیسک تردید دارد

سامسونگ در ارائه پیشنهاد خرید سن دیسک تردید دارد

کمپانی‌های بزرگ در عرصه‌ی تولید نیمه رساناها، تلاش خود برای تصاحب سن دیسک (SanDisk) را آغاز کرده‌اند. به نظر می‌رسد شرکت سامسونگ در حال بررسی گزینه‌هایش برای ورود به این رقابت بزرگ است.

سامسونگ

شرکت سن دیسک از بزرگان تولید تراشه‌های حافظه به شمار می‌رود؛ این شرکت به تازگی مورد توجه دیگر بزرگان این عرصه قرار گرفته است. سامسونگ در سال ۲۰۰۸ نیز برای به دست آوردن سن دیسک وارد عمل شده بود، اما از پیشنهاد خود عقب‌نشینی کرد. این بار سامسونگ اعلام کرده است پیش از ارائه‌ی پیشنهاد جدید تمام گزینه‌هایش را به دقت بررسی خواهد کرد.

 

گزارش‌ها از حضور جدی مایکرون (Micron) و وسترن دیجیتال در این رقابت حکایت دارند به نظر می‌رسد؛ این دو شرکت در حال رایزنی با مسئولان سن دیسک هستند. سامسونگ بارها اعلام کرده است که می‌تواند وارد این رقابت شود، ولی برخی شایعات حکایت از آن دارند که مسئولین سامسونگ به این نتیجه رسیده‌اند که این معامله سود قابل ملاحظه‌ای برای این شرکت نخواهد داشت.

 

شاید سهم ۴۰ درصدی سامسونگ در بازار حافظه‌های حالت جامد (SSD) یکی از دلایلی باشد که سامسونگ رغبت زیادی برای این همکاری از خود نشان نمی‌دهد. سن دیسک در بازار مموری کارت‌ها و حافظه‌های داخلی فعال است. حافظه‌های نوظهور UFC به عنوان یک استاندارد جدید به خوبی توان رقابت با eMMC ها را دارند. سامسونگ بر بازار UFC ها حکمرانی می‌کند و همین تسلط بر بازار، یکی از دلایل رغبت پایین سامسونگ برای خرید سن دیسک است. سامسونگ در سال ۲۰۰۸ برای تصاحب سن دیسک پیشنهادی ۵.۸۵ میلیارد دلاری به این شرکت ارائه داده بود که بنا به دلایلی این توافق صورت نگرفت. سامسونگ قصد دارد این بار پیش از ورود به رقابت خرید سن دیسک تمام گزینه‌ها را به خوبی بررسی کند.

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟