سرانجام پلی استور گوگل در اختیار کاربران ایرانی قرار گرفت

شرکت آداک فن آوری ماینا

گوگل پلی سال‌ها است در اختیار کاربران اندرویدی قرار دارد. فروشگاهی که در اغلب کشورهای جهان به کاربران این پلتفرم اجازه می‌دهد به شکل عادی و قانونی از فروشگاه یاد شده دانلود کنند. با این وجود کاربران چند کشور قادر نبودند به فروشگاه فوق دسترسی داشته باشند. اما خبری که به تازگی منتشر شده اعلام می‌دارد کاربران این کشورها منجمله کاربران ایرانی از این پس می‌توانند از فروشگاه فوق استفاده کنند.
پس از سال‌ها انتظار و مشکلات فراوان کاربران ایرانی به همراه کاربران ساکن در کشورهای چین، کوبا، ماکائو، میانمار و سودان موفق شدند به فروشگاه گوگل پلی دسترسی پیدا کنند. همچنین گوگل نام مناطقی که گوگل پلی در اختیار کاربران آن مناطق قرار دارد را در بخش پشتیبانی گوگل وارد کرده است. اسامی کشورهایی که به آن‌ها اشاره گردید در بخش Google Play Developer Console وارد شده است. مکانی که توسعه‌دهندگان قادر هستند برنامه‌هایی که ساخته‌اند را از طریق این بخش در اختیار کاربران قرار دهند.

google play store

البته در این بین کاربران ساکن در کشور چین و ایران نمی‌توانند برنامه‌هایی که برای فروش در این فروشگاه قرار گرفته است را خریداری کنند، در مورد کاربران چینی محدودیت‌هایی به واسطه خرید از فروشگاه پلی استور از طریق این کشور وجود دارد. با توجه به این‌که در طول این سال‌ها فروشگاه گوگل پلی از بازار کشورهای یاد شده منجمله چین خارج شده بود، زمینه را برای ظهور فروشگاه‌های ثالث هموار کرده بود. رویکردی که به‌طور فزاینده مشکلاتی را برای گوگل به همراه آورده بود.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟