مکالمه صوتی به تلگرام افزوده شد؛ به‌زودی برای ایرانی‌ها فعال می‌شود

مکالمه صوتی به تلگرام افزوده شد؛ به‌زودی برای ایرانی‌ها فعال می‌شود

www.mania-co.com تلگرام پیام رسان

دیروز یک نسخه به‌روزرسانی اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام منتشر شد و در یک غافل‌گیری قابلیت تماس صوتی یا Voice Calls به آن افزوده شده است. این قابلیت کم‌کم برای تمامی کاربران تلگرام در سراسر جهان از جمله ایران فعال خواهد شد.
مدت‌ها بود درباره قابلیتی به نام Telegram Calls صحبت می‌شد. بسیاری از کاربران انتظار داشتند تلگرام هم مانند واتس‌آپ، ایمو و بسیاری دیگر از نرم‌افزارهای پیام‌رسان به تماس صوتی و ویدیویی مجهز شود و بتوانند علاوه بر چت متنی، با دیگران تماس صوتی و ویدیویی هم داشته باشند. دیروز این قابلیت در نسخه جدید تلگرام افزوده شده است.

تلگرام می‌گوید این قابلیت فقط یک تماس صوتی ساده نیست و از هوش مصنوعی برای افزایش کیفیت تماس‌ها استفاده می‌کند. برای مثال، هوش مصنوعی تلگرام از سرعت شبکه برای افزایش کیفیت تماس صوتی استفاده می‌کند.

شرکت آداک فن آوری مانیانسخه جدید تلگرام برای افزایش امنیت اطلاعات کاربران و افزایش حریم خصوصی آن‌ها قابلیت Secrat Chat را نیز فعال کرده است. در طی ماه‌های گذشته، بسیاری از کاربران و کارشناسان نسبت به ضعف‌های امنیتی تلگرام هشدار داده بودند و از توسعه‌دهنده این برنامه پیام‌رسان خواستند فکری برای افزایش امنیت اطلاعات کاربران کند. 

شرکت آداک فن آوری مانیاتلگرام در وبلاگ خود عنوان کرده است که تمامی تماس‌های صوتی رمزنگاری شده هستند و هیچ کاربری یا فرد ثالثی حتا خود تیم توسعه‌دهنده تلگرام نمی‌توانند به این مکالمات گوش دهند. تلگرام برای امنیت بیشتر، در هنگام شروع مکالمه چهار ایموجی را نمایش می‌دهد که دو طرف مکالمه باید یک ایموجی یکسان را انتخاب کنند تا  از امن بودن تماس صوتی مطمئن شوند. 

شرکت آداک فن آوری مانیا

نسخه جدید تلگرام فعلا برای کاربران غرب اروپا قابل دانلود و استفاده است اما به‌زودی برای کاربران سراسر جهان در دسترس خواهد بود. همچنین، این قابلیت‌های جدید تلگرام روی نسخه اندروید فعال شده‌اند و کاربران تلگرام روی iOS نمی‌توانند از این ویژگی‌ها استفاده کنند. ظاهرا پروسه طولانی مدت تاییدیه اپل باعث شده است کاربرانی آی‌او‌اس دیرتر به این قابلیت‌های جذاب دسترسی داشته باشند. 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟