پاداش گوگل به خریدار دامین این شرکت چقدر بود؟

پاداش گوگل به خریدار دامین این شرکت چقدر بود؟

 ماه اکتبر سال گذشته میلادی، Sanmay Ved با خرید دامنه Google.com (البته تنها برای مدت یک دقیقه) به تیتر اول خبری تبدیل شد. پس از این بود که گوگل تصمیم گرفت پاداشی به وی اعطا کند. میزان این پاداش هیچ‌گاه اعلام نشد اما Ved در گفتگو با وب‌سایت بیزینس اینسایدر تنها تایید کرد که میزان این پاداش بیشتر از 10 هزار دلار بوده است.

گوگل تا زمان قابل توجهی، متوجه این خطا که دامنه گوگل روی تمدید خودکار نیست و قابل خرید می باشد، نشده بود!

این در حالی است که در جدیدترین اخبار منتشر شده از سوی گوگل، این شرکت عنوان داشته در مرتبه اول، 6006.13 دلار به او پرداخت کرده اما مسئولان این شرکت وقتی متوجه شده‌اند Sanmay این پاداش را به خیریه داده، مقدار پاداش را به دو برابر افزایش داده‌اند.

بسیاری معتقدند مبلغ این پاداش بسیار کم‌تر از آن‌چیزی بوده که درخور کار بزرگ Ved باشد. نکته مهم‌تر، ترکیب اعداد در پاداش یادشده است که البته چیز عجیبی نیست و پیش از این هم در دنیای گوگل چنین اعدادی را شاهد بودیم. به عنوان مثال شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت، در سال 2015 سهامی را با ارزش 5099019513.59 دلار خریداری کرده بود.

گوگل عنوان کرده در سال گذشته میلادی چیزی در حدود دو میلیون دلار به چیزی بیش از 300 هکر و محقق امنیتی که توانسته‌اند مشکلاتی را در سرویس‌های این شرکت بیابند پرداخت کرده است. نکته قابل توجه، کشف یک حفره امنیتی توسط Tomasz Bojarski در فرمی است که قراربود حفره‌های امنیتی را به شرکت گوگل گزارش دهد

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟