اپل: محصولات ما ابزار جاسوسی نیست

اپل: محصولات ما ابزار جاسوسی نیست

اپل گزارش های منتشر شده در مورد امکان دسترسی دولت آمریکا به اطلاعات شخصی کاربران آیفون و آی پد را با همکاری این شرکت رد کرده است.
به گزارش فارس به نقل از بی آر جی، هفته گذشته گزارشی تحقیقی منتشر شد که نشان می داد ابزاری خاص در سیستم عامل iOS اپل گنجانده شده که به دولت ها و هکرها امکان می دهد تا اطلاعات کاربران آیفون و آی پد را به طور مخفیانه سرقت کنند. اپل ضمن رد این ادعا تصریح کرده که برای امنیت و حریم شخصی کاربران سرویس ها و خدمات خود ارزش قائل است.
در بیانیه این شرکت آمده است: ما iOS را به گونه ای طراحی کرده ایم که امنیت و حریم شخصی کاربران را به خطر نیندازد و برای برطرف کردن مشکلات احتمالی نیز اطلاعات لازم را در اختیار موسسات تجاری و برنامه نویسان می گذاریم.
اپل همچنین مدعی شده که این شرکت هرگز با هیچ نهاد دولتی در هیچ کشوری برای امکان پذیر کردن دسترسی مخفیانه به محصولات یا خدمات خود همکاری نکرده است. این شرکت از ارتقای امنیت و تنظیمات حریم شخصی در سیستم عامل iOS 8 خبر داده و رویکرد خود را در این زمینه متفاوت از دیگر شرکت ها دانسته است.
این در حالی است که پیش از این ادوارد اسنودن افشاگر جاسوسی های آژانس امنیت ملی آمریکا بر همکاری اپل با نهادهای اطلاعاتی و امنیتی این کشور صحه گذارده بود.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟