هشدار درباره غارت اطلاعات شخصی در آیفون

هشدار درباره غارت اطلاعات شخصی در آیفون

کارشناسان مجددا هشدار داده‌اند که داده‌های شخصی ذخیره شده بر روی آیفون شامل پیامک‌ها، فهرست تماس‌ها و عکس‌ها با استفاده از روش‌های مختلفی برای کارکنان اپل قابل دسترس است.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، اگر چه جزییات این روش‌ها فاش نشده، اما تردیدی وجود ندارد که شرکت اپل هم از این مساله آگاه است که کارکنانش می‌توانند در صورت تمایل به شخصی‌ترین اطلاعات ذخیره شده کاربران بر روی آیفون دسترسی داشته باشند.

با استفاده از این روش‌ها می توان به نسخه پشتیبان رمزگذاری شده از داده‌ها هم دسترسی پیدا کرد و البته این نگرانی وجود دارد که دولت آمریکا هم از این مساله برای نقض حریم شخصی مالکان گوشی‌های آیفون سوءاستفاده کند.

Jonathan Zdziarski کارشناس امنیتی که جزییات این مساله را مورد بررسی قرار داده معتقد است حجم زیادی از داده های شخصی افراد به همین شکل سرقت شده و جالب این است که کاربران نمی توانند به هیچ شیوه ای مانع از سرقت اطلاعات خود شوند و راهی برای متوقف کردن آن وجود ندارد.

وی هشدار داده شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد اپل با آژانس امنیت ملی آمریکا در حوزه های اطلاعاتی و جاسوسی همکاری داشته و داده های شخصی سرقت شده افراد را در اختیار ان قرار داده است. البته اپل قبلا هم این مساله را تکذیب کرده بود.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟