آشنایی مختصر و مفید با Socket Package Carrier

آشنایی مختصر و مفید با Socket Package Carrier

تا به حال نام SPC یا Socket Package Carrier به گوشتان خورده است؟ در این مقاله قصد داریم تا انواع Socket E1 (LGA4677-1) Package Carriers هایی را که برای پردازنده‌های مقیاس پذیر نسل چهارم اینتل Xeon مورد استفاده قرار می‌گیرند، بررسی کنیم، با ما همراه باشید. (توجه داشته باشید که اطلاعات موجود در این مقاله تنها برای پردازنده‌های مقیاس پذیر نسل چهارم اینتل Xeon قابل‌ استفاده است.)

 

(SPC (Socket Package Carrier چیست؟

SPC یا Socket Package Carrier یک جزء کلیدی در سرورهای نسل یازدهم HPE است که وظایف مهمی را در پایداری و عملکرد سیستم ایفا می‌کند. عملکردهای اصلی SPC عبارتند از:

  • پشتیبانی از پردازنده: SPC به عنوان محل نصب پردازنده (CPU) عمل می‌کند و اتصالات الکتریکی و مکانیکی لازم را برای عملکرد صحیح آن فراهم می‌کند.
  • انتقال گرما: SPC گرما را از CPU به هیت‌سینک یا سیستم خنک‌کننده منتقل می‌کند تا از گرم شدن بیش از حد و آسیب دیدن پردازنده جلوگیری شود.

به طور کلی 3 نوع Package Carrier برای استفاده پردازنده‌ها موجود می‌باشد که می‌توان به E1A , E1B , E1C اشاره نمود. انتخاب هر یک از این Package Carrierها کاملا به نوع پردازنده استفاده شده بستگی دارد که به شرح زیر می‌توان آن‌ها را دسته بندی کرد:

  • برای استفاده از Package Carrier نوع E1A، باید پردازنده شما از سری پردازنده‌های مقیاس پذیری نسل چهارم Intel Xeon با SKUهای XCC باشد.
  • پردازنده‌هایی که SKU آن‌ها MCC و از سری پردازنده‌های مقیاس پذیری نسل چهارم Intel Xeon هستند، می‌توانند از Package Carrier نوع E1B استفاده کنند.
  • Package Carrier نوع E1C نیز مختص سری پردازنده‌های مقیاس پذیری نسل چهارم Intel Xeon با SKUهای Max می‌باشد.

شکل زیر شمای کلی و دقیق‌تری از انواع Package Carrierها را نشان می‌دهد.

نکاتی که باید هنگام انتخاب SPC در نظر بگیرید:

  • سازگاری: مطمئن شوید که SPC با سرور و پردازنده شما سازگار است.
  • قابلیت‌های خنک‌کننده: اگر پردازنده شما گرمای زیادی تولید می‌کند، به یک SPC با سیستم خنک‌کننده قوی نیاز دارید.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم به صورت مختصر و مفید شما را با چیستی، عملکرد، SPC مناسب پردازنده شما و نکاتی که باید حین خرید SPC یا Socket Package Carrier در نظر بگیرید، آشنا کردیم. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

آداک فناوری مانیا با دارا بودن چندین سابقه درخشان و پرچم داری در عرصه فروش سرور و تجهیزات شبکه، در کنار شما خواهد بود تا بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر به دنبال سرور با بهترین قیمت در بازار هستید، از صفحه سرورهای مانیا غافل نشوید. اگر در خصوص Socket Package Carrier و سازگاری آن با پردازنده خود سوالی دارید، کافیست با متخصصین فنی آداک فن آوری مانیا در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *