راه کار های استفاده از NAS های کیونپ – قسمت هفتم

راه کار های استفاده از NAS های کیونپ – قسمت هفتم

7- راه کارپشتیبان گیری VM در کیونپ با استفاده از نرم افزار Veeam

نرم افزار پشتیبان گیری و همانند سازی Veeam که با NAS کیونپ تلفیق شده است راه کاری مقرون به صرفه برای پشتیبان گیری بر مبنای Disk در VMware و Hyper-V می باشد .این نرم افزار مقیاسی مهم برای در نظر گرفتن نیاز های محیط های پیشرفته می باشد.این راه کارِ کامل و مقرون به صرفه در پشتیبان گیری، اجازه نصب یک و یا چند NAS  به عنوان پشتیبان گیری در شبکه ، افزایش VM ها و پشتیبان گیری بر روی یک سایت از راه دور باراه کاری کارآمد در بازیابی فاجعه فراهم می سازد.


         

 


راه کار مشترک NAS کیونپ با نرم افزارپشتیبان گیری و همانند سازی Veeam ، ایجاد ذخیره سازکامل در محیط مجازی ومحافظت شده می باشد.

فواید استفاده از NAS به همراه نرم افزار پشتیبان گیری و همانند سازی Veeam به شرح زیر می باشد :

 – کارایی بالا و کارآمد 

•      اینترفیس 10گیگ :  سری های TS-x79 و TS-v70 در جهت ارسال دیتا با سرعت بالاتر و پشتیبان گیری سریع تر دارای اینترفیس 10 گیگ می باشند.

•      پشتیبانی از VMware   و ویندوز سرور 2012  ، Hyper-V  : کیونپ به صورت همزمان از هر دو پلتفورم مجازی سازی نامبرده پشتیبانی می کند.ازکیونپ می توان به عنوان یک محصول و یا ذخیره ساز برای پشتیبان گیری از اطلاعات در محیط مجازی استفاده گردد.

•      حذف رکورد های از پیش تعیین شده : حفظ ظرفیت ذخیره ساز با استفاده از فشرده سازی از پیش ساخته شده در نرم افزار Veeam و حذف رکوردهای تکراری به هنگام ریکاوری در VM  ،از دیگر مزیت های آن می باشد.در این حالت باکاهش فضای ذخیره مورد نیاز و محدود کردن ارسال دیتا در طول شبکه باعث بالا رفتن کارایی دستگاه می باشد.

•      ظرفیت بالای ذخیره سازی 

 – انعطاف پذیری بالا

•      Granular restore  : بهبود کامل VM ها یا ذخیره فایل ها و فولدرها به کمک IFLR (Instant File-Level Recovery  )

•      Veeam Explorer™: در Microsoft Exchange  مشاهده سریع پشتیبان گیری ها ، جستجوی پیشرفته و بازیابی اطلاعات  فردی (مانند ایمیلها و شماره ها و یادداشت ها و …..) را لحاظ می کند.

•      اجرای همزمان VM  :Hyper-VM  و vSphere را به صورت مستقیم از قسمت پشتیبان گیریِ ذخیره ساز کیونپ ،بدون هیچ گونه تعقیر بر روی فایل های پشتیبان گیر میتوان اجرا کرد.همین امر نیاز به استخراج از پشتیبان گیری و کپی کردن آن بر روی ذخیره ساز را از بین می برد. این فرایند در بازه زمانی کمتر از چند دقیقه انجام میگیرد.

 – محفاظت از اطلاعات

•      حفاظت از اطلاعات توسط Raid

•      رمزگذاری

•      Remote Republication  :NAS ها بی درنگ یا براساس زمان بندی از پیش تایین شده اطلاعات را از شبکه محلی بر روی سایرNAS های از راه دور یا بر روی سرور FTPو یا هارد دیگر همانند سازی میکنند

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟