لینکدین ۴۴ درصد از ارزشش را از دست داد

لینکدین ۴۴ درصد از ارزشش را از دست داد

سهام لینکدین با کاهش 44 درصدی ارزش، روز گذشته یکی از بدترین زمان‌های ممکن خود را تجربه کرد. این کاهش ارزش در حالی صورت می‌گیرد که این شرکت به‌تازگی گزارش مالی مربوط به سه‌ماهه چهارم سال 2015 میلادی عملکرد خود را منتشر کرده که در آن نتیجه‌ای به مراتب ضعیف‌تر از آنچه انتظار می‌رفت مشاهده می‌شود. 

با این کاهش ارزش سهام، چیزی در حدود 10 میلیارد دلار از ارزش کلی این شرکت نیز کاسته شده است. 

مسئولان این شبکه اجتماعی فعال در زمینه کسب وکار عنوان داشته‌اند درآمد به ازای هر سهم 0.55 دلار را برای سه‌ماهه اول سال 2016 انتظار داشته‌اند اما بر اساس گزارش وب‌سایت بلومبرگ، تحلیلگران این مقدار را 0.75 دلار تخمین زده‌اند. 

بر اساس گزارش لینکدین، درآمد سه‌ماهه پایانی سال 2015 این شرکت 861.9 میلیون دلار بوده است که با این احتساب، درآمد از دست رفته این شرکت 0.06 به ازای هر سهم و یا 8.4 میلیون دلار خواهد بود. 

در زمینه درآمد در بخش‌های اصلی کسب و کار شاهد رشد کلی بوده‌ایم و به عنوان نمونه 22 درصد رشد در ثبت‌نام‌های همراه با پرداخت هزینه توسط کاربران را شاهد بوده‌ایم. این در حالی است که مجموع کل کاربران این شبکه اجتماعی نیز با 19 درصد افزایش حالا به 414 میلیون نفر افزایش یافته و 57 درصد از مجموع ترافیک این وب‌سایت را کاربران استفاده کننده از دستگاه‌های همراه تشکیل می‌دهند. 

در جدیدترین اقدام، مسئولان لینکدین همچنین اعلام کرده‌اند ادامه فعالیت سرویس Lead Accelator که در واقع شبکه‌ای تبلیغاتی برای کسب و کار است را متوقف خواهند کرد.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟