تماس تلفنی بدون داشتن آنتن مخابراتی هم ممکن شد

تماس تلفنی بدون داشتن آنتن مخابراتی هم ممکن شد

زمانی که بلایای طبیعی رخ می‌دهد امکان استفاده از خدمات ارتباطی غیرممکن می‌شود و معمولا با گذشت چند روز شرکت‌های مخابراتی می‌کوشند امکان برقراری تماس بین شهروندان و مناطق آسیب‌دیده را برقرار کنند.

به گزارش ایتنا از رایورز، روش مذکور دشواری‌های فراوانی دارد و اگر قرار باشد هر کاربر یک گوشی ماهواره‌ای در اختیار بگیرد تا در این مواقع بتواند ارتباط خود را با اطرافیان حفظ کند، باید بر حساب میزان خدماتی که دریافت می‌کنند بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار بپردازد.

اما شرکت GoTenna که دفتر مرکزی آن در شهر بروکلین واقع شده و تخصص اصلی آن در زمینه تولید سخت‌افزار است، ابزار ویژه‌ای برای گوشی‌های هوشمند معمولی ارائه کرده است که این مشکلات را از بین می‌برد.

این ابزار به همراه یک دستگاه سخت‌افزاری جیبی و کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد که با کمترین هزینه امکان استفاده از خدمات ارتباطی در شرایطی که هیچ آنتن مخابراتی وجود ندارد را فراهم می‌کند.

دستگاه جدید این شرکت تنها چند گرم وزن دارد که می‌تواند به بند کوله‌پشتی یا کمربند متصل شود، از طریق فناوری بلوتوث و به کمک ابزار مربوطه با گوشی هوشمند ارتباط برقرار کند و این امکان را برای شما فراهم سازد تا بدون آنتن مخابراتی با دوستان خود ارتباط برقرار کنید.
 
برای استفاده از این ابزار می‌بایست آنتن آن را بیرون بیاورید و دکمه مخصوص روشن/خاموش دستگاه را فشار دهید تا سیستم GPS آن موقعیت جغرافیایی شما را از طریق گوشی هوشمند شناسایی کند و بتواند ارتباط شما با دیگر دستگاه‌هایی که به سیستم GoTenna مجهز شده‌اند را برقرار سازد.

این شرکت همچنین یک نقشه مجازی باکیفیت را روی سایت اینترنتی خود گذاشته است که کاربران می‌توانند با بارگذاری آن به صورت لحظه به‌لحظه از موقعیت دیگر گوشی‌های مجهز به فناوری مذکور مطلع شوند.

این دستگاه با سیستم‌های عامل اندروید و iOS سازگاری دارد و البته باید توجه داشت که تنها می‌تواند فرکانس‌های رادیویی ضعیف در اختیار شما بگذارد و بر این اساس از اینترنت پرسرعت خبری نیست.

به گفته شرکت سازنده دستگاه ارتباطی جدید می‌تواند در فضاهای بسته تا مسافت یک مایل و در فضاهای باز تا بیش از ۹ مایل را تحت پوشش قرار دهد و حتی در کوهستان بورد آن تا ۵۰ مایل افزایش میابد.

دستگاه GoTenna که در چند روز گذشته وارد بازار جهانی شده است ۱۴۹ دلار قیمت دارد و روی اینترنت برای همه کاربران جهانی فروخته می‌شود.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟