زاکربرگ پولدارتر از رئیس اجرایی گوگل

زاکربرگ پولدارتر از رئیس اجرایی گوگل

مارک زاکربرگ رییس اجرایی فیس بوک به لحاظ درآمد بالاتر از افرادی نظیر روسای شرکت گوگل قرار گرفت. 
فیس بوک درآمد خود در سه ماه دوم 2014 را منتشر کرد که بر این اساس، درآمد این شبکه اجتماعی نه تنها از انتظارات وال استریت (بورس آمریکا) بالاتر بوده، بلکه ارزش آن بیشتر از شرکتهایی چون AT&T شده است. اکنون زاکربرگ از افرادی چون لری پیج و سرگئی برین موسسان گوگل ثروتمندتر شناخته می‌شود.

بلومبرگ افزود: زاکربرگ در سه ماهه دوم امسال یک میلیارد و 600 میلیون دلار به دارایی‌های خود افزوده است. این به معنی اینست که وی در سن 30 سالگی با ثروت خالص 33 میلیارد و 300 میلیون دلار بالاتر از افرادی چون سرگئی برین 40 ساله و لری پیج 41 ساله قرار دارد. همچنین ثروت خالص وی از جف بزوس 50 ساله رییس اجرایی آمازون بالاتر است. شرکت آمازون اخیرا با بزرگترین ضرر و زیان سه ماهه خود از سال 2012 مواجه شده است.

در فهرست میلیاردرهای بلومبرگ، زاکربرگ در رده شانزدهم قرار دارد و پس از وی لری پیج و برین در رده‌های 17 و 18 قرار دارند.

در این فهرست همچنان بیل گیتس با ثروت معادل 84 میلیارد و 700 میلیون دلار در رده اول است و ثروتمندترین فرد جهان محسوب می‌شود و پس از وی کارلوس اسلیم مکزیکی با 78 میلیارد و 800 میلیون دلار در رده دوم قرار گرفته است.

نکته جالب توجه اینجاست که آمار مثبت فیس بوک از تجارت تبلیغات موبایل ناشی می‌شود که بیش از دو برابر شده است. فیس بوک پیشتر به ناتوانی در استفاده از ظرفیت موبایل متهم می‌شد.

تازه‌ترین آمار درآمدها نشان می‌دهد که درآمد فیس بوک از تبلیغات موبایلی نسبت به سال گذشته 151 درصد رشد داشته و اکنون 62 درصد مجموع درآمد دو میلیارد و 910 میلیون دلاری این شرکت در سال گذشته از تبلیغات موبایلی حاصل شده است.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟