IaaS چیست؟ (قسمت دوم)

 مزایای استفاده از سرویس IaaS به شرح زیر می باشد :

  • عدم نیاز شرکت‌ها به سرمایه‌گذاری در بخش سخت‌افزار و پرداخت بر اساس استفاده: IaaS هزینه‌های پیش ‌رو برای خرید و راه‎‌اندازی سخت افزار و مدیریت یک مرکز داده سایت را از بین می‌برد. همچنین پرداخت هزینه ها بر اساس میزان استفاده از آن سرویس محاسبه می گردد.
  • تغییر پذیری: IaaS شما را قادر می‌سازد به سرعت منابع خود را افزایش دهید تا در هنگام افزایش نیاز برای برنامه‌های کاربردی خود (مانند زمان ثبت نام دانشگاه ها) آماده باشید؛ سپس مجدداً زمانی که نیازها کاهش می‌یابد، مقیاس منابع به منظور صرفه‌جویی در هزینه‌ها کاهش می یابد.
  • امنیت بیشتری را ایجاد می‌کند: خدمات موجود در سرویس های ابری عمومی و خصوصی که توسط شرکت های ارائه دهنده سرویس های ابری میزبانی می شوند، از مزایای امنیتی فیزیکی بهره می برند که در مراکز داده برای امنیت سرورها به کار گرفته می شوند.
  • دسترسی در موقیعیت های متفاوت: سرویس ها تا زمانی که ارتباط اینترنتی وجود دارد و پروتکل های امنیتی اجازه آن را بدهند، از هر مکانی قابل دسترسی می باشند.
  • بدون نقطه قابل قطع شدن و دسترسی بالا: به عنوان مثال اگر یک مشکلی در سرور یا شبکه بوجود آید، بر روی سرویس های ارائه شده اثری نمی گذارد؛ زیرا منابع سخت افزاری متعددی که باقی می مانند و تنظیماتی که برای پایداری در نظر گرفته شده اند از این امر جلوگیری خواهند کرد. برای خیلی از سرویس ها حتی اگر کل مرکز داده آفلاین شود، سرویس IaaS همچنان بدون مشکل به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

مزایای استفاده از سرویس IaaS

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

سوم تیرماه 1403
در رویداد رونمایی از
HPE Synergy نسل یازدهم چه گذشت؟